Воскресенье, 19.05.2024, 01:42

Мой сайт

Категории раздела
Мои статьи [4]
самое интересное [18]
Особливості біології медоносної бджоли [7]
ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ МЕДОНОСНОЇ БДЖОЛИ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » самое интересное

Чи може вивестися матка із незаплідненого яйця?

Чи може вивестися матка із незаплідненого яйця?

Часто у бджолосім'ї з бджолами-трутівками бджоли, керуючись інстинктом самозбереження, перебудовують бджолині комірки на маточні, в які згодом бджоли-трутівки відкладають яйця. Бджоли годують новонароджену личинку маточним молочком, запечатують маточник, але такі личин¬ки або гинуть, або ж з них народжується трутень. Отже, без допомоги пасічника сім'я-трутівка приречена. Краще за¬побігти появі на пасіці сім'ї-трутівки, ніж її виправляти.

 З якого віку бджоли збирають нектар і квітковий пилок?

Залежно від умов вперше для збору нектару бджоли вилітають у 5—14—денному віці, квітковий пилок у вигляді обніжжя робочі бджоли збирають із 14—17-денного віку.
Скільки часу перебуває у вулику бджола з принесеними нектаром, пилком, водою?
Бджоли, які прилетіли із ношею, знаходяться у вулику близько 5 хв. Збирачки нектару роблять близько 10 вильотів за день. Для формування обніжжя при сприятливих умовах бджоли витрачають до 15 хв.

Від чого залежить маса бджоли?

Вважають, що 10 тис. бджіл мають масу близько 1 кг. Така кількість їх розміщується на чотирьох вуличках стан¬дартних гніздових рамок. Проте маса бджіл залежить також і від породи, в 1 кг бджіл різних порід кількість особин коливається від 5 до 11 тис. В 1 кг бджіл, що вийшли з роєм, чисельність особин становить 6—7 тис., адже їхні зобики наповнені нектаром

Чи складають бджоли принесену воду в комірки стільників?

Принесену у вулик воду бджоли відразу ж використову¬ють або залишають на верхніх частинах рамок чи в інших місцях. Частину зберігають у своєму тілі, таких бджіл-водо- иосів називають "живими цистернами". Одна бджола-водо- нос може за день принести воду у вулик до 100 разів.

Які кольори відрізняють бджоли?

Доведено, що бджоли добре відрізняють синій, оранжевий, жовтий і зелений кольори. Перевагу віддають темному. Саме и такі кольори бажано фарбувати вулики. Бджоли також добре уловлюють ультрафіолетові промені чи поляризова¬не світло. Вони краще розрізняють колір, ніж форму і розмір предмета.

Як бджоли орієнтуються у просторі?

Бджоли орієнтуються у гнізді за допомогою органів нюху іа дотику. Під час обльоту і в подальшому вони добре іапам'ятовують місце, де знаходиться вулик. Цьому сприя¬ють різні орієнтири (кущі, дерева), колір вулика, що добре сприймається бджолами. В повітряному просторі відмінним орієнтиром є виділення залози Насонова, запах феромонів якої притаманний лише певній бджолосім'ї. При польотах на далекі відстані бджоли орієнтуються відносно положення юнця та напрямку променів поляризованого світла.


Источник: http://lampochka.ucoz.net
Категория: самое интересное | Добавил: Vebmister (16.08.2010)
Просмотров: 2102 | Теги: бджолами-трутівками бджоли, бджоли, матка із незаплідненого яйця | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: