Суббота, 18.05.2024, 23:23

Мой сайт

Категории раздела
Мои статьи [4]
самое интересное [18]
Особливості біології медоносної бджоли [7]
ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ МЕДОНОСНОЇ БДЖОЛИ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » самое интересное

Чому старіють і темнішають стільники?Як бджоли сигналізують про знайдене джерело корму?

Чому старіють і темнішають стільники?

У комірках розвиваються майбутні бджоли. Після линьки і і прогризання кокона і кришечки бджоли виходять із мірки. В ній залишається "сорочка" кокона та випорожния личинки. Внаслідок цього після виходу кожного настуупного покоління стільник темнішає. В темних старих  стіьниках об'єм комірок на 12 % менший, ніж у світлих, "її через це в них народжуються дрібніші особини, а бджоли витрачають багато енергії для вигризання шкірки коконів. Старі стільники часто є джерелом інфекції, тому щорічно слід вибраковувати їх 40—50 %.

Як змінюється маса бджіл при старінні стільників?

При старінні стільників середня маса однієї бджоли змен¬шується майже на 13 %, причому в таких особин менша довжина хоботка.
Чи залежить продуктивність бджолосім'ї від середньої маси бджоли?
Дослідженнями встановлено, що бджоли меншої маси приносять за один раз у зобику менше нектару, а це впливає на продуктивність бджолосім'ї. Так, продуктивність бджолосім'ї, середня маса однієї бджоли якої становить близько 100 мг, майже на 7 кг вища від сім'ї однакової сили, середня маса однієї бджоли в якій до 83 мг.

Як бджоли сигналізують про знайдене джерело корму?

Давно виявлено, що бджоли після повернення у гніздо сигналізують іншим особинам сім'ї про знайдене джерело корму певними сигнальними рухами, які одержали назву танців. При цьому бджоли роблять пробіжки на стільнику у формі кола чи вісімки. Вони дзижчать і виляють черевцем. Тривалість дзижчання й кількість вилянь вказують на від¬стань, напрямок та інші особливості джерела корму.

Як бджоли виділяють віск?

Характерною особливістю медоносних бджіл є те, що стільники вони будують з воску, який виробляють самі. Віск у них виробляється восковими залозами, розміщеними на чотирьох останніх етернітах черевця. У етерніті, що має восковидільну залозу, є два воскових дзеркальця, зсередини вистелених залозистими клітинами, які виробляють віск. Останній просочується через хітин, розливається по поверхні дзеркальця і загусає у вигляді тонких прозорих воскових пластинок, з яких бджоли й будують стільники. Маса однієї воскової пластинки становить близько 0,25 мг. Воскові пла¬стинки бджоли виробляють, починаючи з 3—5-денного віку і дегенерують на 21-й день, хоч при деяких обставинах можуть на якийсь час відновити свою функцію. Бджоли, які збирають нектар і пилок, воску не виділяють.

 Скільки воску витрачають бджоли на будівництво бджолиних і трутневих комірок?

На будівництво бджолиної комірки бджоли витрачають до 13 мг воску і 50 воскових пластинок, трутневої — відповідно
30 і 120.

 Як бджоли будують стільники?

Молоді бджоли, що виділяють віск при постановці рамок і:» вощиною чи будівельної, збираються групами і висять гірляндами, будуючи стільник. Бджола за допомогою щіточок іадніх ніг виймає воскові пластинки з воскових дзеркалець, які передніми ніжками передаються мандибулам. При будівництві стільника верхньощелепні залози бджоли виділяють фермент, що розчиняє віск, воскові пластинки Гєднуються в одне ціле. У зоні будівництва бджоли підтримують температуру 35°С.



Источник: http://lampochka.ucoz.net
Категория: самое интересное | Добавил: Vebmister (16.08.2010)
Просмотров: 1498 | Теги: стільники, будівництво бджолиних і трутневих к | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: