Воскресенье, 19.05.2024, 00:08

Мой сайт

Категории раздела
Мои статьи [4]
самое интересное [18]
Особливості біології медоносної бджоли [7]
ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ МЕДОНОСНОЇ БДЖОЛИ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » самое интересное

Як впливає сила бджолосім'ї на інтенсивність восковиділення?

Як впливає сила бджолосім'ї на інтенсивність восковиділення?

Дослідженнями встановлено, що у сильних сім'ях бджоли виділяють воску більше. Так, при зростанні маси бджолосім'ї шд 0,5 до 4 кг маса виділюваного воску зростає у п'ять разів.

Це пояснюється тим, що у сильних бджолосім'ях більша питома вага молодих бджіл, максимальна воскова продук¬тивність яких у 12—18-денному віці. Крім того, в такій бджолосім'ї простіше підтримувати оптимальний темпера¬турний режим, необхідний для виділення воску (близько 35°С). Доведено також, що інтенсивність восковиділення підтримується на високому рівні тоді, коли молоді бджоли вигодовують личинок, а їх буває значно більше тільки у сильній бджолосім'ї.

 Чи впливає матка на виділення воску бджолами?

Встановлено, що найвищої воскопродуктивності сильні бджолосім'ї досягають при наявності молодої плідної матки, яка вільно пересувається на стільниках і відкладає яйця, та наявності у гнізді різновікового розплоду. В сім'ї, що позбу¬лася матки, процес восковиділення бджолами припиняється, а сім'я з молодою плідною маткою виділяє воску майже на 20 % більше порівняно з тією, яка має стару матку. Якщо матку ізолюють у кліточці, восковиділення та будівництво стільників зменшуються майже на ЗО %.

 Яку кількість корму витрачають бджоли на виділення воску?

Дослідженнями встановлено, що на виділення 1 кг воску бджоли витрачають близько 3,5 кг меду. При споживанні пилку під час вигодовування розплоду витрати меду на виділення воску зменшуються, а при несприятливих умо¬вах — збільшуються.
 Чим пояснюється висока воскова продуктивність рою?

Відомо, що сильний рій із плідною маткою при сприятли- Ьих умовах за кілька днів може повністю відбудувати гніздо на 10 стандартних рамок. Це пояснюється тим, що до складу рою входять в основному фізіологічно молоді, не зношені бджоли. До виходу рою вони в бджолосім'ї воску не ви¬діляють, а реалізують свої потенціальні можливості при відбудові нового гнізда. Пасічник повинен повною мірою використати високу воскову продуктивність рою.
Чи охороняють бджоли своє гніздо?

Завдяки цій властивості медоносні бджоли збереглися як вид. До того ж вони мають чудовий захисний орган — жало, яке нещадно застосовують проти ворогів. Кормові запаси розміщують подалі від льотка. Льотки охороняють бджоли, парта періодично змінюється. До вулика пропускаються свої оджоли, а також чужі, які впрошуються з ношею нектару чи милку. Добре охороняють гніздо сильні, здорові бджолосім'ї і плідною маткою, погано — осиротілі (безматочні) та слабкі бджолосім'ї. Пасічник повинен допомагати бджолам в охо¬роні їх житла: не допускати появи у вулику зайвих щілин, регулювати розмір льотка при зміні інтенсивності медозбору, ік турбувати бджіл даремно, особливо в дощову погоду, при і ильному вітрі, запобігаючи цим нападу бджіл.


Источник: http://lampochka.ucoz.net
Категория: самое интересное | Добавил: Vebmister (16.08.2010) W
Просмотров: 1445 | Теги: бджолосім'ї, бджоли, пасічник | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: