Воскресенье, 19.05.2024, 02:04

Мой сайт

Категории раздела
Мои статьи [4]
самое интересное [18]
Особливості біології медоносної бджоли [7]
ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ МЕДОНОСНОЇ БДЖОЛИ
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Главная » Статьи » самое интересное

Що таке кубітальний індекс?

Чи відпочивають бджоли?

Доведено, що бджоли після звільнення від принесеної ноші затримуються у гнізді до 5 хв, часто заповзають у порожні комірки і відпочивають там близько півгодини, рухи їхні майже повністю припиняються. Вночі, після того як ілкінчиться випаровування води з принесеного нектару, бджоли засинають, при цьому вони перебувають у нерухомому стані.

 Що таке кубітальний індекс?

Це важлива ознака, за якою відрізняють породну на¬лежність бджіл. Його розраховують як відношення більшого боку третього кубітального вічка переднього крила бджоли до меншого (Гетце). В.В.Алпатов визначав кубітальний індекс як відношення меншого до більшого боку відповідного пічка. Відношення виражають у процентах. Кубітальний індекс робочих бджіл карпатської та української степової порід бджіл становить 2,3—2,6, сірої гірської кавказької — 1,8—1,9.

Що таке дискоїдальне зміщення?

Це важлива ознака для встановлення породності бджіл. Визначають дискоїдальне зміщення так. Шкалу з поділками О* уляр-мікрометра стереомікроскопа суміщують з осьовою лінією радіального вічка переднього крила. Перпендикулярна шкалі лінія повинна проходити через точку С — пересічення найдовшої жилки .кубітального вічка з нижньою жилкою радіальної. Якщо вона проходить через точку Д — дис¬коїдальне зміщення нульове. Якщо відхиляється вліво — іміщення позитивне (+), при відхиленні вправо — негативне ( •). Негативне дискоїдальне зміщення характерне для сірої кавказької бджоли, позитивне — для карпатської, укра¬їнської степової

У чому полягає суть роїння?


Роїння — це природний процес розмноження бджолиних сімей. При цьому від основної сім'ї разом із плідною маткою відокремлюється і залишає вулик частина бджіл (рій-пер- нак). З неплідною маткою, а іноді і з кількома виходить другий рій і наступні. Середня маса першого рою — близько 1,5 кг, до 1 % загальної кількості особин становлять трутні.
 

 Які особливості річного циклу життєдіяльності бджолосім'ї?

Річний цикл життя бджолосім'ї можна розподілити на такі періоди: осінній, коли бджолосім'я активно готується до зимівлі, нарощування молодих бджіл, зимівля, коли бджо¬лосім'я формує клуб; весняний — період нарощування моло¬дих бджіл і заміна зимувалих; літній — нарощування мак¬симальної сили сім'ї та заготівля кормів, природне розмно¬ження (роїння). Чіткої межі між зазначеними періодами немає, перехід від одного до іншого поступовий. Так, можна стверджувати, що бджолосім'я готується до зими з весни, а весняне нарощування та заміна бджіл відбуваються ще взим¬ку, адже вже у лютому матка відкладає перші яйця.

 Як бджолосім'я готується до зимівлі?

Ще з літа бджолосім'я готується до зимівлі. Передусім, дбає про запаси корму, розміщує їх у гнізді належним чином. Якщо матка плідна, трутні спочатку відтісняються від кор¬мових запасів, а потім бджоли їх виганяють із вулика — діє інстинкт економії корму. Бджоли прополісом значно скоро¬чують льотки. Хоч кількість розплоду в цей час і змен¬шується, але якість його краща, оскільки він вирощується при наявності достатньої кількості кормів та оптимальному температурному режимі. Пасічник повинен створити всі умови для підготовки бджолосім'ї до зимівлі: своєчасно замінити стару матку, забезпечити наявність вільного місця у стільниках для відкладання маткою яєць, надходження у гніздо підтримуючого вуглеводного та білкового корму, добре утеплення гнізда тощо.

 

Категория: самое интересное | Добавил: Vebmister (16.08.2010)
Просмотров: 2852 | Комментарии: 3 | Теги: дискоїдальне зміщення, бджолосім'я готується до зимівлі, роїння | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: